LS 14250PF | LS14250PF | LS 14250 PF SAFT battery
SKU:
LS 14250PF
Categories: All Products, BATTERIES & POWER, SAFT, SAFT Lithium Ion Batteries, SAFT LS series
Tags: Lithium Batteries, LS 14250 PF, LS 14250PF, LS14250PF, SAFT
Additional information
| Brand | SAFT |
|---|---|
| Capacity | 1200mAh |
| Cell Size | 1/2 AA |
| Current Rating | 3.67 V |
| Leads | 3pin, positive pole: 2pin |
| Type of Battery | Lithium |
Description
Reviews (0)
Be the first to review “LS 14250PF | LS14250PF | LS 14250 PF SAFT battery” Cancel reply